آتش سوزی در انبار تعویض روغنی خیابان صنعتی

آتش سوزی در انبار تعویض روغنی خیابان صنعتی 500 300 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

 به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری  شاهین شهر در مورخ 1399/04/09 ساعت 01:59 دقیقه بامداد  یک باب انبار تعویض روغنی  واقع در خیابان صنعتی دچار آتش سوزی شد .
آتش یار سوم مجتبی دارسنج فرمانده عملیات اعلام کرد:    
به محض اعلام آتش سوزی سریعاً به محل حادثه اعزام و با زبانه های آتش و دود غلیظ که ازضلع شمال و جنوب انبار بیرون می زد و خانم مسنی که به دلیل دود گرفتگی به پشت بام پناه برده بود روبرو شدیم ، آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن در محل ضمن قطع برق و گازساختمان ، توسط نردبان خانم مذکور را به پایین منتقل و با کشیدن دو رشته لوله از ضلع شمال و جنوب آتش را مهار واطفا و از سرایت حریق به دیگر مغازه ها وکارگاه های همجوار جلوگیری و دود محل پس از رفع خطر تخلیه وعمل تهویه انجام وکلیه لوازم که احتمال دوباره مشتعل شدن داشت را به بیرون انتقال داده شد.
آتش یار سوم مرتضی جهانگیری کشیک وقت در این رابطه گفت :
به محض اعلام آتش سوزی یک باب انبار تعویض روغنی در خیابان صنعتی سریعا سه دستگاه اطفائیه سبک و سنگین ، تعداد 10 نفر آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند خوشبختانه و با اقدام به موقع آتش نشانان در کنترل آتش  توانستند  از سرایت به دیگر مغازه هاوکارگاه های همجوار جلوگیری و از 15 دستگاه تنفسی ، آب وکف به میزان مورد استفاده گردیده است . متاسفانه در پی حریق انبار تعویض روغن به غیر از خسارت به انبار ، ساختمان و تعدادی از خودروهای پارک شده در داخل گاراژ نیز متحمل خسارت شدند .
    
آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی افزود:
•    در هنگام چنین حوادثی از شهروندان عزیز خواهشمندیم که مسیر را باز و مزاحم کار آتش نشانان نشوند .
•    شهروندان عزیز حادثه هیچ گاه خبر نمی کند بهتر است جهت پیشگیری از خسارت های احتمالی  کلیه لوازم ساختمان ، مغازه ، کارگاه ، تعمیرگاه و … را حتما بیمه نمایید.
•    در مجتمع های تجاری بزرگ, احتمال وقوع آتس سوزی هست, لذا هموراه می بایست سیستم های اطفاء حریق دستی و هوشمند در مجتمع های تجاری بررسی شود و صحت سلامت آنها به صورت روزانه و هفتگی تایید شود
•    داشتن حداقل یک کپسول آتش خاموش کننده  برای مغازه بسیار ضروری و لازم است به صورت مرتب کپسول خاموش کننده را بررسی و برای شارژ آن اقدام نمود. 
•    از محل نگهداری کمک های اولیه و شماره های تماس های اضطراری اطلاع داشته باشید.
•    پس از خروج از مغازه کنتور برق را قطع نماید. 
•    وسایل گاز سوز ( بخاری ، سماور ، گاز ) قبل از خروج از مغازه خاموش و دسته اصلی شیر گاز بسته شود .
    پس از بررسی شواهد وقرائن موجود در صحنه حادثه و بررسی و اعلام نظر کارشناسان علت یابی ، علت حادثه در اثر اتصالی برق در محل اعلام گردیده است .