پنج مجروح در ریزش ساختمان

پنج مجروح در ریزش ساختمان 600 400 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر در مورخ 1399/03/09 ساعت 23:33 حادثه ریزش ساختمان

و محبوس زدن اهالی منزل زیر آوار در شهرگرگاب خیابان مطهری بن بست 12   اتفاق افتاد .  
آتش یار سوم مجتبی دارسنج فرمانده عملیات اعلام کرد:
پنج نفر از اهالی منزل مسکونی در پی ریزش ساختمان و فرونشستن کف اتاق در زیر آوار محبوس گردیده بودند که با رعایت کامل نکات ایمنی امدادگران به امداد رسانی افراد حادثه دیده اقدام نمودند .

آتش یار سوم مرتضی جهانگیری کشیک وقت در این رابطه گفت :
در پی اعلام حادثه سریعا تیم عملیات به محل حادثه اعزام و پس از بررسی چگونگی بروز حادثه و ارزیابی  با رعایت نکات ایمنی با استفاده از نوار خطر محدوده خطر را مشخص و از تردد افراد جلوگیری به عمل آمد و کلیه موارد ایمنی به مالک گوشزد شد . مصدومین توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل گردیدند . 
  
آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی در این رابطه گفت :
علل بوجود آمدن حادثه آوار
•    فرسودگي ساختمان (عمر مفيد ساختمان به اتمام رسيده باشد.
•    قرار گرفتن بار بيش از حد روي سقف .
•    در معرض رطوبت قرار گرفتن پي هاي ساختمان.
•    ريزش زير پي دراثر فروكش كردن چاه ها و زير ساختمان ها دراثر ريزش كانال ها، قنات ها و..
•    حرارت به وجود آمده در اثر آتش سوزي كه خارج از توان تحمل ساختمان باشد.
•    انفجارات.
•    برخورد اتومبيل به ساختمان يا سقوط ديگر اجسام سنگين به روي ساختمان.
•    هرگونه محاسبه غلط چه در پي كني، مثلاً پي كني در خاك سست و خاك دستي يا ستون ها يا سقف ها و تيرريزي و يا همچنين اگر محاسبات مقاومت مجانب در هنگام ساخت بتون آرمه اشتباه صورت گرفته باشد مي تواند باعث به وجود آمدن حادثه آوار باشد.
•    حوادث طبيعي مانند: زلزله، سيل، طوفان، گرد باد.

سعید اکرم خانی رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری شاهین شهر در مصاحبه با واحد خبر شهرداری گفت: با توجه به هزینه بالای یک دستگاه اتوبوس جدید و عدم توان مالی سازمان برای خرید آن، تصمیم به بازسازی اتوبوس های فرسوده گرفته شد که در حال حاضر سه دستگاه اتوبوس بازسازی شده دیگر به ناوگان حمل و نقل شهری اضافه گردید.      

وی در ادامه با بیان اینکه در ماه های گذشته نیز سه دستگاه اتوبوس به چرخه حمل و نقل شهری بازگشت گفت: با احتساب سه دستگاه اتوبوس بازسازی شده اخیر جمعا” شش دستگاه اتوبوس با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان آماده خدمت رسانی بیشتر به شهروندان ارجمند گردیده است.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری شاهین شهر اظهار امیدواری نمود: ان شاء الله در آینده تعدادی اتوبوس بازسازی شده دیگر به ناوگان حمل و نقل شهرداری اضافه می گردد.  

اکرم خانی در بخشی از مصاحبه خود به مصوبه ستاد مدیریت کرونای کشور اشاره نمود و گفت: رانندگان خدوم سازمان بر اساس مصوبه مذکور و برای حفظ سلامتی دیگران از پذیرش شهروندان بدون ماسک به داخل اتوبوس ممانعت به عمل می آورند.

وی با بیان اینکه شهروندان ارجمند در این شرایط نامساعد کمتر از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده نمایند اظهار داشت: سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری شاهین شهر در راستای خدمات دهی هر چه بهتر به شهروندان ارجمند از هیچ کوششی فرو گذار نخواهد بود.