یک مجروح در آتش سوزی واحد آپارتمانی

یک مجروح در آتش سوزی واحد آپارتمانی 600 427 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  شاهین شهر با اعلام آتش سوزی یک واحد آپارتمان در خیابان عارف به ستاد فرماندهی این سازمان در مورخ 24/آبان/1400 ساعت 16:58 سریعا پرسنل عملیاتی ایستگاه 1 و 3 به محل حادثه اعزام شدند.

آتش یار سوم علیرضا ابراهیمی فرمانده عملیات اعلام کرد:

به محض حضور در محل با ازدحام شدید مردم و مشاهده شعله های آتش که از پنجره واحد به بیرون در حال زبانه کشیدن بود و دود غلیظ که ساختمان را در بر گرفته بود و پس از بررسی و پیدا کردن منشا آتش سوزی که از داخل اتاق خواب یک واحد مسکونی در طبقه چهارم مجتمع رخ داده بود، آتش نشانان سریعا وارد عمل شدند و با کشیدن لوله و آبدهی به محل، آتش سوزی در همان ابتدای کار مهار گردید و از سرایت آتش به دیگر نقاط ساختمان جلوگیری کردند.

آتش یار دوم محمد حسین غلامی کشیک وقت  نیز در این رابطه گفت:

با توجه به حجم بالای شعله و دود در ساختمان همزمان از دو ایستگاه عملیاتی جهت اطفا حریق تعداد 10 نفر آتش نشان به همراه چهار دستگاه خودروی سبک و سنگین به محل حادثه اعزام شدند. آتش نشانان با باز کردن راههای خروجی تمامی ساکنان از مجتمع خارج نمودندو با استفاده از رم فن ( رم فن ابزاری تخصصی جهت تخلیه سریع دود از محل می باشد ) دود محل تخلیه شد. در این عملیات با تجربه وکارایی آتش نشانان از سرایت  حریق  به دیگر قسمت های ساختمان و دیگر واحد های مسکونی جلوگیری شد. درضمن مالک واحد مسکونی دچار مجروحیت شده بود که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل گردید .کلیه نکات ایمنی به  ساکنین مجتمع گوش زد شد .

آتش پاد مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی در این رابطه گفت:

حادثه خبر نمى‌کند. با رعايت نکات ايمنى قبل از وقوع آتش‌سوزى هميشه براى مقابله با آتش‌سوزى آماده باشيم. کپسول آتش‌نشانى مناسبى در منزل داشته باشيد و در مورد نحوه استفاده از آن، آموزش ببينيد و به اعضای خانواده نيز آموزش دهيد و ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۲۵ تماس گرفته و با اعلام وقوع آتش‌سوزی سازمان  آتش نشانی را مطلع کنید.

شایان ذکر است علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی می باشد./