آتش سوزی در مغازه کفش و لباس فروشی

آتش سوزی در مغازه کفش و لباس فروشی 2560 1707 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر ساعت 06:00 در مورخ 1 خرداد 1401 با اعلام شهروندان آتش سوزی در مغازه های کفش ولباس فروشی  واقع در خیابان فردوسی به سامانه 125 اعلام و نیروهای عملیاتی این سازمان سریع در محل حادثه اعزام شدند.

آتش یار دوم امیر حسین جواد فرمانده عملیات اعلام کرد:                               

به محض ورود به محل آتش سوزی با دود غلیط که از مغازه لباس فروشی در آخر راهرو  با شعله های آتش  که از پشت ساختمان در حال زبانه کشیدن بود روبرو شدیم، آتش نشانان بلافاصله به دو تیم تقسیم و تیم اول از جلوی ساختمان و تیم دوم از روی پشت بام پشت ساختمان مشغول به اطفای حریق شد وکلیه لوازم که احتمال دوباره مشتعل شدن داشت را به بیرون انتقال دادند.

آتش یار اباذر فریدون پور  نیز در این رابطه گفت :

با توجه به حجم بالای آتش و دود بصورت همزمان از هر چهار ایستگاه عملیاتی نیروی آتش نشان به محل حادثه اعزام گردید و با توجه به اهمیت موضوع از همان دقایق اولیه مدیر عامل سازمان به همراه معاون و کشیک وقت در محل حادثه حضور یافتند. در این عملیات حساس که به مدت 3 ساعت به طول انجامید تعداد 36 نفر آتش نشان ، هشت دستگاه اطفاییه سبک و سنگین از سرایت  حریق  به مغازه های مجاور، دفاتر خدماتی بالای مغازه ها و منازل مسکونی  جلوگیری گردید. خوشبختانه این حادثه مصدومی در بر نداشت و آتش نشانان پس از اطفای کامل آتش با استفاده از رم فن ( رم فن ابزاری تخصصی جهت تخلیه سریع دود از محل می باشد ) دود محل تخلیه شد. محل با رعایت کلیه نکات ایمنی و ارایه توصیه های ایمنی به مالکین  تحویل داده شد. 

         آتش پاد مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی افزود:

  • در هنگام چنین حوادثی از شهروندان عزیز خواهشمندیم که مسیر را باز و آتش نشانان را با این مساعدت نمایند .
  • شهروندان عزیز حادثه هیچ گاه خبر نمی کند بهتر است جهت پیشگیری از خسارت های احتمالی ضمن رعایت ایمنی، کلیه لوازم ساختمان، مغازه، کارگاه، تعمیرگاه و … را حتما بیمه نمایید.
  • در مجتمع های تجاری بزرگ, احتمال وقوع آتش سوزی هست، لذا همواره می بایست صحت عملکرد سیستم های اطفای حریق دستی و هوشمند در مجتمع های تجاری بررسی شود و سلامت آنها به صورت روزانه و هفتگی تایید شود.
  • داشتن کپسول آتش خاموش کننده  برای مغازه بسیار ضروری و لازم است به صورت مرتب کپسول خاموش کننده را بررسی و برای شارژ آن اقدام نمود.
  • از محل نگهداری کمک های اولیه و شماره های تماس های اضطراری اطلاع داشته باشید.
  • پس از خروج از مغازه کنتور برق را قطع نماید.
  • وسایل گاز سوز (بخاری، سماور، گاز) قبل از خروج از مغازه خاموش و دسته اصلی شیر گاز بسته شود.

لازم به ذکر است علت حادثه توسط کارشناسان این سازمان در دست بررسی می باشد./