آتش سوزی در کارخانه ریسندگی همدانیان

آتش سوزی در کارخانه ریسندگی همدانیان 480 360 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری  شاهین شهر درمورخ نهم اردیبهشت 1401 با اعلام آتش سوزی کارخانه ریسندگی همدانیان واقع در حدفاصل پل سلیمان خاطر و پلیس راه در ساعت 20:37 تعداد 3 دستگاه خودرو سنگین و نیمه سنگین به محل حادثه اعزام شدند .

سر آتش نشان دوم میثم گلبهار  فرمانده عملیات اعلام کرد:                          

به محض اعلام آتش سوزی سریع دو دستگاه اطفاییه سنگین به محل حادثه اعزام گردید. در محوطه کارخانه ریسندگی همدانیان مقداری از محصولات کارخانه ( پنبه ) دچار حریق، توسط پرسنل کارخانه در حال اطفا بودند. آتش نشانان با رعایت نکات ایمنی پس از استقرار خوروها در محل مناسب بلافاصله با کشیدن لوله های آب، آتش را  اطفای کامل و اقدام به رفع کند سوزی موجود در محل نمودند. پس از اطفای کامل اقدام به تهویه محل و خروج ضایعاتی که احتمال اشتعال دوباره را داشت، کردند.

آتش یار مجتبی داسنج کشیک وقت در این رابطه گفت:

به محض اعلام آتش سوزی با سه دستگاه خودرو اطفاییه سنگین و نیمه سنگین و تعداد 7 نفر  آتش نشان به محل حریق اعزام گردیدند. آتش در همان لحظه های ابتدایی مهار و از سرایت به دیگر قسمت های کارخانه جلوگیری شد. در حادثه 10 نفر دچار دود گرفتگی و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال داده شدند. در این عملیات بیش از 5 دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار گرفت.

آتش پاد مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی افزود:

حادثه ای که می توانست به بحران تبدیل و خسارات جبران ناپذیری را رقم بزند با توجه به اهمیت و درایت مدیریت و کارکنان مجموعه همدانیان نسبت به امر آموزش و ایمنی پرسنل، توسط پرسنل آموزش دیده مجموعه که در این سازمان مورد آموزش های ایمنی و اطفا حریق قرار گرفته بودند در ابتدای امر کنترل و توسط نیروهای این سازمان مهار گردید. آتش سوزی کارخانه ریسندگی همدانیان حدود 2 ساعت  تلاش بی وقفه آتش نشانان و کارکنان خدوم و زحمت کش کارخانه  مهار و کنترل گردید. متاسفانه در این عملیات 10 نفر از کارکنان مجموعه دچار دود گرفتگی شدند که توسط عوامل اورژانس جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند.