آتش سوزی مخازن گازوئیل

آتش سوزی مخازن گازوئیل 2560 1707 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری  شاهین شهر در مورخ 1399/07/27 ساعت 16:53 با اعلام آتش سوزی مخازن گازوئیل گاوداری قیام واقع در جاده علویجه کیلومتر 8  مورد آتش سوزی قرار گرفته است .

آتش نشان دوم امیر میر اشرفی فرمانده عملیات اعلام کرد:                                                                                         

به محض اعلام آتش سوزی سریعاً به محل حادثه اعزام و با زبانه های آتش و دود غلیظ که ازضلع شرق گاوداری در حال  زبانه کشیدن بود مواجه شدیم که جهت اطفائیه آبرسان با توجه به وسعت آتش درخواست کمک صادر شد و بلافاصله با کشیدن لوله از سه طرف با آب و کف آتش را مهار واطفا و از سرایت به دیگر قسمت های گاوداری جلوگیری گردید. با استفاده از تجهیزات گاوداری اقدام به خاک ریزی بر روی مخازن گازوئیل کرده تا توانسیم آتش را خاموش کنیم .

آتش یار سوم اباذر فریدون پور کشیک وقت در این رابطه گفت :

به محض اعلام آتش سوزی مخازن گازوئیل گاوداری در ابتدا یک دستگاه اطفائیه سنگین به محل اعزام شد و با توجه به وسعت آتش و اعلام نیاز به خودروی آبرسان دو دستگاه دیگر به محل حریق اعزام شد ( سه دستگاه اطفائیه سنگین)، تعداد 10 نفر آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند خوشبختانه و با اقدام به موقع آتش نشانان در کنترل آتش  توانستند  از سرایت به دیگر انبار ها و سوله ها جلوگیری و از 5 دستگاه تنفسی ، آب  به میزان 000/100 هزار لیتر وکف به میزان 100/1 لیترمورد استفاده گردیده است .

لازم به ذکر است یک دستگاه اطفائیه از شهرک صنعتی علویجه در محل حضور داشت .

آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی افزود:

  • در هنگام چنین حوادثی از کارکنان عزیز مجموعه خواهشمندیم که مسیر را باز و مزاحم کار آتش نشانان نشوند .
  • حادثه هیچ گاه خبر نمی کند بهتر است جهت پیشگیری از خسارت های احتمالی  کلیه لوازم ساختمان ، مغازه ، کارگاه ، تعمیرگاه و … را حتما بیمه نمایید.
  • در مکان هایی که احتمال وقوع آتش سوزی بالا می باشد می بایست سیستم های اطفاء حریق دستی و هوشمند تعبیه شود واز صحت سلامت آنها به صورت روزانه و هفتگی تایید شود
  • داشتن کپسول آتش خاموش کننده  به تعداد لازم و با توجه به نوع کاربری در محل قرار بگیرد و به صورت مرتب کپسول خاموش کننده را مورد بررسی و در صورت نیاز به شارژ سریعا اقدام نمایند
  • شماره های تماس های اضطراری به صورت بزرگ و خوانا در محل های مختلف نصب شود
  • کیف های کمک های اولیه در محل داشته باشید