آتش سوزی یک واحد آپارتمان

آتش سوزی یک واحد آپارتمان 2560 1920 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

براساس گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر، با اعلام آتش سوزی یک واحد آپارتمان در خیابان رازی به ستاد فرماندهی این سازمان در مورخ 24/دی/1400ساعت 13:08 سریع پرسنل عملیاتی ایستگاه 1 و 3 به محل حادثه اعزام شدند.

آتش یار سوم علیرضا ابراهیمی فرمانده عملیات اعلام کرد:

در محل دود غلیظ راه پله و واحدهای مسکونی را در برگرفته بود و ساکنین در داخل واحدها محبوس شده بودند. آتش نشانان سریع وارد عمل شده و پس از بررسی و پیدا کردن منشا آتش سوزی که از داخل اتاق خواب یک واحد مسکونی در طبقه اول مجتمع رخ داده بود، با کشیدن لوله و آبدهی به محل، آتش سوزی در همان ابتدای کار مهار و از سرایت آتش به دیگر نقاط ساختمان جلوگیری شد.

آتش یار دوم محمد حسین غلامی کشیک وقت نیز در این رابطه گفت:

با توجه به حجم بالای دود در ساختمان هم زمان از دو ایستگاه عملیاتی جهت اطفای حریق تعداد 10 نفر آتش نشان به همراه چهار دستگاه خودروی سبک و سنگین به محل حادثه اعزام شدند. آتش نشانان با باز کردن راه های خروجی تمامی ساکنان را از مجتمع خارج و با استفاده از رم فن ( رم فن ابزاری تخصصی جهت تخلیه سریع دود از محل می باشد ) دود محل تخلیه شد. در این عملیات با تجربه و کارایی آتش نشانان از سرایت  حریق  به دیگر قسمت های ساختمان و دیگر واحد های مسکونی جلوگیری شد. در ضمن یکی از ساکنین مجتمع مسکونی دچار مجروحیت شده بود که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل گردید.کلیه نکات ایمنی به ساکنین مجتمع گوش زد شد.

آتش پاد مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در این رابطه گفت :

حادثه خبر نمى‌کند. با رعايت نکات ايمنى قبل از وقوع آتش‌سوزى هميشه براى مقابله با آتش‌سوزى آماده باشيم. کپسول آتش‌نشانى مناسبى در منزل داشته باشيد و در مورد نحوه استفاده از آن، آموزش ببينيد و به اعضای خانواده نيز آموزش دهيد و ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۲۵ تماس گرفته و با اعلام وقوع آتش‌سوزی سازمان  آتش نشانی را مطلع کنید.

شایان ذکر است علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی می باشد./