اتاق خواب منزل مسکونی در آتش

اتاق خواب منزل مسکونی در آتش 2560 1920 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر در مورخ 1 خرداد 1401 ساعت 08:59 اتاق خواب منزل مسکونی واقع در بلوار طالقانی دچار حریق شد.

سر آتش نشان دوم صادق امیر خانی فرمانده عملیات اعلام کرد:

به محض حضور در محل با دود غلیظ که از درب و پنجره ساختمان بیرون می زد مواجه و با توجه به خالی  از سکنه بودن قفل درب ورودی منزل را به وسیله قفل بر هیدرولیک بریده  و پس از بررسی و یافتن منشا آتش سوزی که از داخل اتاق خواب منزل مسکونی رخ داده بود، آتش نشانان وارد عمل و با کشیدن لوله و آبدهی، آتش سوزی مهار و از سرایت آتش به دیگر نقاط ساختمان جلوگیری گردید.

آتش یار سوم محمد حسین غلامی نیز در این رابطه گفت :

با توجه به حجم بالای آتش و دود در ساختمان از دو ایستگاه عملیاتی تعداد 9  نفر آتش نشان، چهار دستگاه اطفاییه سبک و سنگین و 6 دستگاه تنفسی استفاده شد.  لازم به ذکر است مدیرعامل سازمان در همان مراحل اولیه حریق در محل حضور داشت. در این حادثه هیچ گونه مصدومی نداشت. پس از پایان عملیات منزل به وابستگان مالک تحویل و رعایت کلیه نکات ایمنی و ارایه توصیه های ایمنی به آنان گوش زد شد.

آتش پاد مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی در این رابطه گفت:

  • حادثه خبر نمى‌کند.
  • با رعايت نکات ايمنى قبل از وقوع آتش‌سوزى هميشه براى مقابله با آتش‌سوزى آماده باشيم.
  • کپسول آتش‌نشانى مناسبى در منزل داشته باشيد و در مورد نحوه استفاده از آن، آموزش ببينيد و به اعضای خانواده نيز آموزش دهيد و ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۲۵ تماس گرفته و با اعلام وقوع آتش‌سوزی سازمان  آتش نشانی را مطلع کنید.

لازم به توضیح است پس از استعلام مراجع ذیصلاح در خصوص علت حریق، کارشناسان سازمان از محل بازدید و پس از بررسی قرائن و شواهد مشخص گردید حریق بدلیل عدم رعایت اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی گازی ( بخاری ) رخ داده است.