حریق و انفجار خودرو در منزل مسکونی

حریق و انفجار خودرو در منزل مسکونی 2560 1707 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر حادثه در مورخ 1399/06/19 ساعت 19:25 یک دستگاه خودروی نیسان در منزل مسکونی واقع درخیابان ایثارگران دچار حریق و انفجار گردیده است .

سر آتش نشان علیرضا ابراهیمی فرمانده عملیات اعلام کرد:

به محض حضور مشاهده شد یک دستگاه خودروی نیسان وانت و یک اصله درخت در حال سوختن بودن و در درون منزل آثار شدید انفجار و دود گرفتگی بود و شهروندان در حال اطفاء با کپسول های پودرو گاز بودند ، که آتش نشانان به  دو تیم تقسیم شدند. تیم اول  با کشیدن لوله و آبدهی به محل ، آتش سوزی مهار و شیر گاز LPG خودرو بسته شد و تیم دوم به جستجو در منزل پرداختند تا دو نفر که دچار سوختگی شدید بودند را به بیرون منزل منتقل نمایند. دود محل پس از رفع خطر تخلیه وعمل تهویه انجام گردید .

آتش یار دوم حمیدرضا زمانی کشیک وقت  نیز در این رابطه گفت :

در این عملیات دو دستگاه اطفائیه سبک و سنگین با  تعداد 7 نفر آتش نشان با تجربه وکارایی از سرایت  حریق به دیگر قسمت های ساختمان جلوگیری گردید . متاسفانه در این حادثه دو نفر دچار سوختگی شدید شدند و موج انفجار خسارات زیادی به منزل مسکونی و همسایگان وارد نموده بود . در پایان رعایت کلیه نکات ایمنی و ارائه توصیه های لازم در خصوص بازدید از سیستم لوله کشی گاز و برق کشی ساختمان توسط افراد مجرب و متخصص  به مالک داده شد. 

آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی در این رابطه گفت :

  • حادثه خبر نمى‌کند.
  • در هنگام وقوع حوادث حفظ خودنسردی و آدرس دقیق به سامانه 125 اعلام نمایید. تا در کمترین زمان در محل حاضر شوند
  • با رعايت نکات ايمنى قبل از وقوع آتش‌سوزى هميشه براى مقابله با آتش‌سوزى آماده باشيم .
  • کپسول آتش‌نشانى مناسبى در منزل داشته باشيد و در مورد نحوه استفاده از آن ، آموزش ببينيد و به اعضاء خانواده نيز آموزش دهيد و ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۲۵ تماس گرفته و با اعلام وقوع آتش‌سوزی سازمان  آتش نشانی را مطلع کنید.