سقوط مرد 58 ساله در چاه

سقوط مرد 58 ساله در چاه 1437 2560 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر، با اعلام حادثه سقوط فرد در چاه  در مورخ 25/دی/1400 ساعت 09:55 واقع در شهرک صنعتی مورچه خورت یک تیم امدادگر  ایستگاه 2 سازمان به محل حادثه اعزام شد .

آتش نشان سجاد مرتضایی فرمانده عملیات اعلام کرد:

به محض حضور در محل با ازدحام پرسنل کارخانه مواجه که نیروهای سازمان سریع با رعایت نکات ایمنی وارد عمل شده و با استفاده از تجهیزات تخصصی امداد و نجات و نصب سه پایه و تجهیزات لازم روی چاه، وارد چاه شده و مصدوم 58 ساله را با توجه به آسیب دیدگی از ناحیه کمر با تجهیزات مربوطه ثابت و به بیرون انتقال دادند. این عملیات با همکاری امدادگران هلال احمر و حضور نیروهای آتش نشانی شهرک صنعتی انجام شد.

آتش یار مجتبی دارسنج  نیز در این رابطه گفت:

در پی اعلام حادثه سریع تیم عملیات و تیم امداد و نجات ارتفاع به محل حادثه اعزام و پس از بررسی چگونگی بروز حادثه و ارزیابی وضعیت چاه ( به عمق حدود 13 متر)  با رعایت نکات ایمنی با تجهیزات وارد چاه و پس از بررسی وضعیت مصدوم، با حمایت امدادگر مصدوم را به بالای چاه منتقل و جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس گردید.

آتش پاد مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در این رابطه گفت:

فاصله چاه از ديوارهای جانبی و ديگر چاه ها بايد حداقل 3 متر باشد.

جهت‌ جلوگیری‌ از سقوط‌ خاك‌ و سنگ‌ به‌ داخل‌ چاه‌ دور دهانه‌ بایدآستانه‌ ای‌ به‌ ارتفاع‌ حداقل‌ 15 سانتیمتر با مصالح‌ مقاوم‌ تعبیه‌ گردد، در هر حال‌ این‌ آستانه‌ باید طوری‌ باشد كه‌ برخورد اتفاقی‌ پا با وسایل‌ كار سبب‌ تخریب‌ آن‌ نگردد.

لازم است‌ جهت‌ حفظ‌ جان كارگران‌، اطراف‌چاه‌ و یا از كنار دهانه‌ در محل‌ ایستادن‌ كارگران ‌تخته‌ یا الوارهای‌ زیر پایی‌ با مقاومت‌ و پهنای‌ كافی‌ قرار داده شود.