غرقی در کانال آب

غرقی در کانال آب 2560 1707 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر حادثه در مورخ 1399/06/19 ساعت 13:06 با اعلام غرق شدن چهار کودک در کانال آب واقع در ما بین بهشت معصومه و هسا  به وقوع پیوسته است .

سر آتش نشان محمد محمدی فرمانده عملیات اعلام کرد:

با اعلام غرق شدن 4 کودک در کانال آب با تجهیزات و تیم غواصی بدون فوت وقت به محل حادثه اعزام شدیم که  به محض حضور در محل متاسفانه با پیکر بی جان دو کودک که روی آب شناور بودند  مواجه شدیم که سریعا دو کودک را به بیرون از آب انتقال دادیم و مشغول جستجو برای پیدا کردن دیگر نفرات شدیم که پیکر بی جان نفر سوم را هم کشف و از درون کانال خارج و در پی پیدا کردن نفر چهارم حدود 8 کیلومتر کانال را جستجوو با فرستادن غواص به داخل زیر گذر های بین جاده هسا و اتوبان معلم متاسفانه نفر چهار پیدا نشد  .

آتش یار سوم مرتضی جهانگیری معاونت عملیات  نیز در این رابطه گفت :

در این عملیات حساس که به مدت 6 ساعت به طول انجامید تعداد 15 نفر آتش نشان و غواص و با استفاده از تجهیزات تخصصی غواصی جهت جستجو در کانال آب در حال خدمات رسانی بودند . با توجه به اهمیت موضوع از همان دقایق اولیه مدیر عامل سازمان به همراه معاون و کشیشک وقت در محل حادثه حضور داشتند . متاسفانه با توجه به علائم هشدار دهنده شنا ممنوع در حاشیه کانال ها متاسفانه هنوز شاهد همچین حوادث تلخ و ناگوار هستیم  . امید است با رعایت موارد ایمنی دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم .

آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی در این رابطه گفت :

کانال های انتقال آب بعلت کاربری ، محل مناسبی جهت شنا نبوده و بعلت شکل فیزیکی که در سطح دارای مقطع زیاد و در کف دارای مقطع کم می باشد دارای جریان شدید در کف بوده و موجب عدم کنترل افراد و در نهایت غرق ایشان می گردد . لذا توصیه می گردد اکیداً از شنا کردن در محل های غیر استاندارد مانند کانال انتقال آب کشاورزی خودداری گردد . ضمن اینکه نزدیک شدن به کانال نیز بعلت شیب شدید بدنه موجب عدم امکان استقرار مناسب و سقوط در کانال می گردد .