مغازه سوپر مارکت در آتش

مغازه سوپر مارکت در آتش 2560 1152 سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر

 به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری  شاهین شهر آتش سوزی در مورخ 1399/09/03ساعت 14:54 یک باب مغازه سوپر مارکت  واقع در خیابان علامه طباطبایی دچار آتش سوزی گردید .

آتش یار سوم علیرضا ابراهیمی فرمانده عملیات اعلام کرد:                                                                                         

به محض اعلام آتش سوزی سریعاً به محل حادثه اعزام و با زبانه های آتش و دود غلیظ که ازمغازه  بیرون می زد روبرو شدیم که قبل از رسیدن آتش نشان همسایگان با تخلیه دو عددکپسول پودرو گازنتوانسته بودند آتش را مهار نمایند ، آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن در محل ضمن قطع برق و گاز با کشیدن لوله آتش را مهار واطفا و از سرایت حریق به دیگر مغازه ها و منازل مسکونی همجوار جلوگیری و دود محل پس از رفع خطر تخلیه وعمل تهویه انجام وکلیه لوازم که احتمال دوباره مشتعل شدن داشت را به بیرون انتقال داده شد.

لازم به ذکر است در حریق فوق مقادیر زیادی الکل در انتهای مغازه وجود داشت که در حال زبانه کشیدن بودن

آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی افزود:

  • در هنگام چنین حوادثی از شهروندان عزیز خواهشمندیم که مسیر را باز و مزاحم کار آتش نشانان نشوند .
  • شهروندان عزیز حادثه هیچ گاه خبر نمی کند بهتر است جهت پیشگیری از خسارت های احتمالی  کلیه لوازم ساختمان ، مغازه ، کارگاه ، تعمیرگاه و … را حتما بیمه نمایید.
  • در مجتمع های تجاری بزرگ, احتمال وقوع آتس سوزی هست, لذا هموراه می بایست سیستم های اطفاء حریق دستی و هوشمند در مجتمع های تجاری بررسی شود و صحت سلامت آنها به صورت روزانه و هفتگی تایید شود
  • داشتن حداقل یک کپسول آتش خاموش کننده  برای مغازه بسیار ضروری و لازم است به صورت مرتب کپسول خاموش کننده را بررسی و برای شارژ آن اقدام نمود.
  • از محل نگهداری کمک های اولیه و شماره های تماس های اضطراری اطلاع داشته باشید.
  • پس از خروج از مغازه کنتور برق را قطع نماید.
  • وسایل گاز سوز ( بخاری ، سماور ، گاز ) قبل از خروج از مغازه خاموش و دسته اصلی شیر گاز بسته شود .
  • پس از بررسی شواهد وقرائن موجود در صحنه حادثه و بررسی و اعلام نظر کارشناسان علت یابی ، علت حادثه در اثر اتصالی برق در محل اعلام گردیده است .